Το 1ο Δημοτικού Σχολείου Τυρνάβου ευχαριστεί την Τράπεζα Πειραιώς

Οι μαθητές, οι μαθήτριες, η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ο Δημοτικού Σχολείου Τυρνάβου ευχαριστούν θερμά την Τράπεζα Πειραιώς για την ευγενική της προσφορά, τη δωρεά 2 Η/Υ προς το σχολείο για τον εξοπλισμό του εργαστηρίου πληροφορικής.
Η ευγενική χειρονομία της Τράπεζας Πειραιώς είναι αξιέπαινη και αποτελεί παράδειγμα ευαισθησίας και στήριξης σ? αυτή τη δύσκολη στιγμή. Ελπίζουμε η κίνηση αυτή να βρει μιμητές.
Σε όλους είναι γνωστή η δύσκολη οικονομική συγκυρία που περνούν τα σχολεία. Λόγω της ελλιπούς χρηματοδότησης αδυνατούν να εκπληρώσουν ακόμα και βασικές τους ανάγκες. Η δωρεά των Η/Υ μας λύνει σοβαρά προβλήματα για την καλύτερη εκπαίδευση των 297 μαθητών που φοιτούν στο σχολείο μας.
Ενέργειες σαν αυτή βοηθούν το έργο του σχολείου μας και έχουν μεγαλύτερη αξία κατά την περίοδο της οικονομικής, πολιτικής, κοινωνικής, και ανθρωπιστικής κρίσης που βιώνουμε.
Οι μαθητές, οι μαθήτριες,
η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων