Αποκριάτικη εκδήλωση

Μια ξεχωριστή αποκριάτικη εκδήλωση οργάνωσαν ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Τυρνάβου για να υποδεχτούν την Αποκριά!

Τα παιδιά για μια ακόμη φορά έκλεψαν την παράσταση με τις πολύχρωμες στολές τους.

Κέφι, χορός και δραστηριότητες όπως το επιβάλλει η παράδοση. Με την επιμέλεια των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής έγινε αναβίωση εθίμων και  χορών της Αποκριάς.

Η έκπληξη της ημέρας ήρθε από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Ένας φανταστικός, μαγικός κλόουν, που ενθουσίασε όλους, μικρούς και μεγάλους χαρίζοντας χαμόγελα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για τη χαρά και το γέλιο που χάρισε στα παιδιά.

Καλή Σαρακοστή!