Ένα από τα δέκα τυχερά σχολεία

Ο 9ος Μαραθώνιος Ανάγνωσης «Όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι» έφτασε αισίως στο τέλος.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Τυρνάβου ευχαριστεί όλους  τους μικρούς μαραθωνοδρόμους  του τμήματος  Ε3 που συμμετείχαν στον Μαραθώνιο Ανάγνωσης. Είμαστε σίγουροι πως το ταξίδι στον μαγικό κόσμο των βιβλίων από τον Οκτώβριο του 2019 ως τον Απρίλιο του 2020 ήταν συναρπαστικό και θα τους μείνει αξέχαστο.

Επίσης συγχαίρουμε την εκπαιδευτικό Μπαλιάφα Βασιλική που παρότρυνε τα παιδιά να γνωρίσουν το καλό βιβλίο.

Οι μαθητές και μαθήτριες του τμήματος Ε3΄ που συμμετείχαν σ’ αυτό το πρόγραμμα φιλαναγνωσίας κέρδισαν 60 τίτλους βιβλίων για τη δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου από τις εκδόσεις ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και την εκπαιδευτικό που πήραν μέρος στον διαγωνισμό 9ος Μαραθώνιος Ανάγνωσης «Όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι».

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

του 1ου Δημοτικού Τυρνάβου