Επιστολή της Διευθύντριας προς τους μαθητές

Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι IMG_1500-1024x768.jpg

Αγαπημένα μου παιδιά ,

Περνάμε όλοι μια δύσκολη περίοδο και δοκιμαζόμαστε.

Μας λείπετε ….αλλά όλοι μαζί τώρα οφείλουμε να μένουμε στο σπίτι και να προσέχουμε την υγεία μας.

Όλα θα περάσουν και θα ξανανταμώσουμε παρέα, στην σχολική μας αυλή, να κάνουμε την προσευχή μας, να σας ακούσουμε να φωνάζετε όλοι μαζί «Καλημέρααααα…..»!

Γι’ αυτό παιδιά μου ας κάνουμε λίγη υπομονή, μπορείτε να παίξετε επιτραπέζια παιχνίδια, να ασχοληθείτε με δημιουργικά παιχνίδια, να ακούτε και να παίζετε μουσική, να γράφετε ποιήματα, να ζωγραφίζετε (προτείνω!!! όταν γυρίσουμε!!!! να κάνουμε και έκθεση ζωγραφικής) και φυσικά να μπαίνετε στο email σας και στην ιστοσελίδα του σχολείου μας να βλέπετε τι ανεβάζουμε όλοι εμείς οι δάσκαλοι.

Αν και με τίποτα δεν συγκρίνεται η τάξη μας, το σχολείο μας, τα διαλείμματα … υπόσχομαι να κάνω αυτή μας την επικοινωνία όσο πιο διασκεδαστική γίνεται!

Εύχομαι σε όλους εσάς και τους γονείς σας υγεία, αγάπη, δύναμη, υπομονή και αισιοδοξία.

Καλή αντάμωση!

Με πολλή -πολλή αγάπη