Ευχαριστήριο επιστολή προς τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Η Δ/ντρια και το Διδακτικό Προσωπικό του 1ου Δημοτικού Σχολείου Τυρνάβου ευχαριστεί θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου για όσα προσφέρουν με το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς.

Είναι αξιέπαινη η διάθεση του Δ. Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για αγαστή συνεργασία, αμέριστη και διαρκή συνεισφορά στην επίλυση ζητημάτων καθώς και την κάλυψη των αναγκών που προκύπτουν, όπως αυτό της γενικής καθαριότητας των αιθουσών από εξιδεικευμένο συνεργείο, συμβάλλοντας με αυτόν τον τρόπο στην κοινή προσπάθεια για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου.

Για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται η αρμονική σχέση και η άριστη συνεργασία ανάμεσα σε γονείς και σχολείο απαραίτητη προϋπόθεση για την επίτευξη του κοινού στόχου που δεν είναι άλλος από την πρόοδο των παιδιών και τη δημιουργία ενός άνετου περιβάλλοντος για την εκπ/κή διαδικασία.

Σημαντική φυσικά ήταν και η βοήθεια των μητέρων οι οποίες ανέλαβαν τον καθαρισμό και την τοποθέτηση των κουρτινών σε όλους τους χώρους του σχολείου μας

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων

Η Δ/ντρια του Σχολείου