Μαθητές-τριες του 1ου Δημοτικού Σχολείου Τυρνάβου ενημερώθηκαν για την προσφορά στον συνάνθρωπο

Στο πλαίσιο του προγράμματος Αγωγής Υγείας με τίτλο «Μαθαίνω να προστατεύω τον εαυτό μου και του άλλους» που υλοποιούν την τρέχουσα σχολική χρονιά τα τμήματα της Β΄ και της Δ΄ τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Τυρνάβου πραγματοποιήθηκε μέσω τηλεδιάσκεψης ενημέρωση από εκπρόσωπο του Ερυθρού Σταυρού Λάρισας – Τμήμα Κοινωνικής Πρόνοιας σχετικά με τη σπουδαιότητα της προσφοράς και της εθελοντικής εργασίας.

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στον κοινωνικό λειτουργό κ. Μπέλτσιο Γεώργιο  για την πολύ ενδιαφέρουσα και πληρέστατη ενημέρωση, τις χρήσιμες συμβουλές και τις απαντήσεις που έδωσε με μεγάλη προθυμία στις απορίες των παιδιών. Η προσφορά στο συνάνθρωπο είναι δεξιότητα που αποκτιέται κατόπιν εκπαίδευσης και αποτελεί στάση ζωής.