Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Τυρνάβου στο 3ο Μαθητικό Συνέδριο «Μαθαίνω και παρουσιάζω τον πολιτισμό του τόπου μου»

mathitiko_sinedrioP1000313Στο 3ο Μαθητικό Συνέδριο «Μαθαίνω και παρουσιάζω τον πολιτισμό του τόπου μου», που διοργανώθηκε από τη Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας σε συνεργασία με  τη Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης , την Περιφέρεια Θεσσαλ
ίας, το Δήμο Λαρισαίων και  την Εφορεία Αρχαιοτήτων, στη Δημοτική Πινακοθήκη ? Μουσείο Γ. Ι. Κατσίγρα, τη  ν Πέμπτη 12-5-2016, συμμετείχε το Δ΄2 τμήμα με τη συνοδεία της Δ/ντριας του Σχολείου κας Τσιού Αθανασίας και τους εκπ/κούς  Ζήσκου Ελένη, Κοντογιάννη Ιωάννη, Γώγου Βίβιαν, Ζιώγα Βάιο και Ντέφα Βασιλεία.

Οι μαmathitiko_sinedrioP1000347θητές/τριες του Δ΄2 τμήματος παρουσίασαν την εργασία που υλοποίησαν μέσα από τα Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων με θέμα «Η ελιά φωνάζει Ελλάδα».

ΜP1000330ια πραγματικά πολύ ωφέλιμη εμπειρία για τους μαθητές μας.

Η συμμετοχή σε ένα συνέδριο είναι τιμή και πρόκληση για ένα σχολείο. Μαθητές και εκπ/κοί καλλιεργούνται στην άμιλλα και παροτρύνονται στην προώθηση καινοτόμων ιδεών και πρωτοβουλιών.

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους !!!