Το σχολείο δε θα λειτουργήσει λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών και της χιονόπτωσης

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την 13η Ιανουαρίου 2017, ημέρα Παρασκευή, το σχολείο δε θα λειτουργήσει λόγω της πολύ χαμηλής θερμοκρασίας και του παγετού, που καθιστά επικίνδυνη την προσέλευση των μαθητών

Με απόφαση του Δημάρχου Τυρνάβου κ. Παναγιώτη Σαρχώση, κλειστά θα παραμείνουν τα σχολεία της Α/βάθμιας και Β/βάθμιας εκπαίδευσης που βρίσκονται εντός των διοικητικών ορίων του Δήμου Τυρνάβου την 13η Ιανουαρίου 2017, ημέρα Παρασκευή, λόγω της πολύ χαμηλής θερμοκρασίας και του παγετού, που καθιστά επικίνδυνη την προσέλευση των μαθητών στα εν λόγω σχολεία.
Επίσης κλειστοί θα παραμείνουν την Παρασκευή 13/01 και οι βρεφονηπιακοι/παιδικοί σταθμοί του Δήμου Τυρνάβου λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών.