Συνομιλία με σχολείο της Ισπανίας μέσω Skype

Την Δευτέρα  26/3/2018 στις 12:00 πμ οι μαθητές του ΣΤ3 του σχολείου μας, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα etwinning «Funny Cars – (STEM – LEGO – SCRATCH)» είχαν την ευκαιρία να δουν ζωντανά και να συστηθούν σε μαθητές του CEIP POU DE LA MUNTANYA,  Dénia σχολείου της Ισπανίας που επίσης συμμετέχει στο ίδιο πρόγραμμα. Ο καθηγητής πληροφορικής Βάιος Ζιώγας μίλησε με τον Διευθυντή του σχολείου Sergi Mallol i Garcia. Παρατηρήστε τα πρόσωπα τους με πόση έκπληξη και στην κυριολεξία με «ανοιχτό το στόμα» έβλεπαν  μπροστά στα μάτια τους πως γινόταν η συνομιλία. Θέλουμε να πιστεύουμε ότι  το χάρηκαν όσο και εμείς και ελπίζουμε  στις επόμενες συναντήσεις μας να μπορέσουμε να γνωριστούμε ακόμη καλύτερα. Επίσης μπορείτε να παρακολουθήσετε την πορεία του έργου πατώντας στον  σύνδεσμο Funny Cars – (STEM – LEGO – SCRATCH)

[Best_Wordpress_Gallery id=”52″ gal_title=”2018-03-FunnyCars”]