Κοπή Πίτας  – 1ο Δημοτικό Σχολείο Τυρνάβου

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 25 Ιανουαρίου 2024 στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Τυρνάβου, με τη μέριμνα του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων του, η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας. Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, κόπηκε μια ξεχωριστή πίτα για κάθε τάξη. Οι τυχεροί μαθητές/μαθήτριες, που τους έτυχε το φλουρί, παρέλαβαν από ένα συμβολικό δώρο, και στο τέλος έβγαλαν όλοι μαζί μια αναμνηστική φωτογραφία. Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Ευγενία Μαμανού.  Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου, που προσέφερε τις βασιλόπιτες και τα δώρα για κάθε τυχερό.

Επίσης το βράδυ της ίδιας μέρας σε μία ζεστή εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην αγαπημένη ταβέρνα τα Πανελλήνιο οι σύλλογοι διδασκόντων του 1ου  Δημοτικού Σχολείου και του 2ου  και 6ου Νηπιαγωγείου έκοψαν την Πρωτοχρονιάτικη πίτα τους. Οι παρευρισκόμενοι πέρασαν μία όμορφη βραδιά, γεμάτη διασκέδαση.

Ευχόμαστε μία καλή χρονιά σε όλους και στα παιδιά μας ιδιαίτερα καλή πρόοδο!