Η Φιλαρμονική Τυρνάβου στο 1ο Δημοτικό και 6ο Νηπιαγωγείο τραγουδά τα κάλαντα…!

Η επίσκεψη της φιλαρμονικής στο σχολείο μας σήμερα ήταν μια απόλυτα μαγική εμπειρία! Οι μουσικοί πραγματικά μας ταξίδεψαν με τη μουσική τους, ερμηνεύοντας τα κάλαντα των Χριστουγέννων, δημιουργώντας ένα ξεχωριστό κλίμα γιορτινής χαράς.

Οι μικροί μαθητές μας ήταν απόλυτα ενθουσιασμένοι και ευτυχισμένοι, και δεν μπορούμε παρά να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες προς τη φιλαρμονική για την όμορφη εμπειρία που μας πρόσφερε.

Είναι υπέροχο να βλέπουμε τους μαθητές μας να εμπνέονται και να ανακαλύπτουν τον κόσμο της μουσικής με τόσο ενθουσιασμό. Σίγουρα αυτή η εμπειρία θα αφήσει μια διαχρονική εντύπωση στις ψυχές τους.

Ευχαριστούμε τη φιλαρμονική του Δήμου Τυρνάβου και ιδιαίτερα το μαέστρο μας Θέμης Σαμαντζής για την υπέροχη επίσκεψη και τη συνεισφορά τους στη δημιουργία ενός ιδιαίτερα γιορτινού κλίματος, μοιράζοντας ενθουσιασμό σε μαθητές και δασκάλους.