Εκπαιδευτική επίσκεψη σε τοπικές επιχειρήσεις

Την Παρασκευή 31-03-2023  οι μαθητές-τριες της Α’ & Β και του Γ1 τμήματος του 1ου Δημοτικού Σχολείου Τυρνάβου στα πλαίσια των προγραμμάτων Πολιτιστικών θεμάτων σχετικά με τις επιχειρήσεις και τα προϊόντα του τόπου μας είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν την επιχείρηση ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΠΟΣΤΑΓΜΑΤΑ και να ενημερωθούν για την παρασκευή  Ούζου και τσίπουρου αλλά και κρασιού.

Στη συνέχεια επισκεφθήκαμε την επιχείρηση Εμπορίας φρούτων και λαχανικών Δ. Κινόλης Β. Λουλές. Θελήσαμε οι μαθητές να ενημερωθούν για τα τοπικά προϊόντα και πως αυτά διατίθενται  στην αγορά.

Τέλος επισκεφθήκαμε τον φούρνο του Ν. Γατσαρούλη  όπου τα παιδιά συμμετείχαν στην παρασκευή  γλυκών και έμαθαν την ιστορία του ψωμιού και πως αυτό παρασκευάζετε.

Ευχαριστούμε θερμά τις παραπάνω επιχειρήσεις για την φιλοξενία αλλά και για τα δωράκια τους στα παιδιά.